Ölmeden önce görmeniz gereken Afrika ülkeleri

kıtası ilginizi çekiyorsa, sizin için hazırladığımız ve ölmeden önce mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz en güzel Afrika şehirleri listesine mutlaka göz atın. Muhteşem manzaralara sahip bu güvenli Afrika şehirleri, hayalini kurduğunuz vahşi ve doğal tatil deneyimini yaşamanızı sağlayacaktır.

Yırtıcı hayvanlarla selfie çekmek, balta girmemiş yemyeşil ormanlarda yürüyüş yapmak için işte size fırsat. denildiğinde çiğ et yiyen ve yıllardır birbirleriyle savaşıp kan döken ilkel kabileler aklınıza gelmesin. Gerçekten de Afrika’nın gezilip görülecek birbirinden güzel noktaları var.

 

Botswana

İngiliz Kolonisi’ne dahil ülkeler arasında yer alan Botswana, kıtasında gerçek demokrasiye sahip sayılı ülkeler arasında yer alıyor. Bu yüzden de en güvenli turistik noktalardan birisi. Halkın büyük çoğunluğu da İngilizce konuşmayı bildiği için iletişim noktasında sıkıntı yaşamayabilirsiniz. “Mokoro” ismi verilen özel kano turu ile macera dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca fil, zebra ve hipopotam gibi hayvanların gündelik yaşamına şahitlik edebilmeniz de mümkün.

Namibya

Etosha Ulusal Parkı’nı ziyaret ederek 300’den fazla kuş türünü izleyebilir, memeli türünden 114 hayvanın yaşadığı bu muhteşem parkı temaşa edebilirsiniz. Eğer fil ve aslanlara yakın olmak istiyorsanız jip kiralayabilmeniz de mümkün. Botswana’nın komşusu olması hasebiyle gayet de güvenli bir ülke olduğunu söyleyebiliriz.

Şeyseller

Afrika’nın mücevherlerinden biri olan Şeyseller hakkında televizyon veya internette kötü bir haber duymanız imkansız gibidir. Mahe ve Petite Anse gibi turistik noktalarını mutlaka ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Birbirinden güzel minik adalarla çevrili bu ülkede birçok ulusal park ve müze de bulunuyor.

Madagaskar

Animasyon filmini izlediyseniz Madagaskar’ın ne kadar güzel bir ülke olduğunu daha önceden de biliyorsunuz demektir. Kral Julien ve onun bir numaralı yardımcısı Maurice’in lemur olduğundan da haberiniz vardır. İşte bu vahşi ve sevimli minik lemurlar Madagaskar’ın her yerinde karşınıza çıkabilir. Dahası, lemurlar sadece Madagaskar’da yaşar.

Tanzanya

Afrika kıtasının en yüksek dağı Klimanjaro’ya ev sahipliği yapan Tanzanya, Afrika genelinde bulup bulabileceğiniz en misafirperver yerel halkı da bünyesinde barındırır. Muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz bu ülke gayet de güvenli.

Bir Cevap Yazın

  1. Ölmeden önce görmeniz gereken Afrika ülkeleri için yorumda bulun

    Ölmeden önce görmeniz gereken Afrika ülkeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ölmeden önce görmeniz gereken Afrika ülkeleri için ilk yorumu yapabilirsin.