Japonya’ya Seyahat; Yükselen Güneş Ülkesi

Japonya, Pasifik Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. ismini oluşturan karakterler “güneş kökenli” anlamına gelir, bu yüzden Japonya “Yükselen Güneşin Ülkesi” olarak bilinmeye başlamıştır. Japonya’nın üç binden fazla adası olduğundan, bu onu bir takımada yapar. Adaların çoğu dağlıktır ve bazıları volkaniktir, Japonya’nın en yüksek zirvesi, Fuji Dağı volkaniktir.

Japonya, on bir kültürel miras ve üç doğal miras alanından oluşan on dört UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapmaktadır. Japonya’da çok güzel botanik bahçelerine ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Geyşa gösterileri, akvaryumlar, Onsen Kaplıcaları ve tema parkları da vardır. Japonya ayrıca bayram kutlamaları onuruna dünyaca ünlü festivaller düzenlemektedir.

Horyu-Ji Tapınağı

Horyu-Ji Tapınağı, Nara Eyaleti, Ikaruga-cho’dadır. 7. yüzyılda inşa edilmiş olup bir ana salonu ve beş pagodası vardır. Dünyanın en eski ahşap yapılarından biridir. Tapınak, kültürel mirasının onuruna 1993 yılında Dünya Mirası olarak eklendi.

japonya gezi turu

Hyogo’daki Himeji Kalesi

Hyogo’daki Himeji Kalesi, 1993’ten beri bir Japon ulusal hazinesi ve UNESCO Dünya Mirası alanı olarak kabul ediliyor. Kale 1333 yılında inşa edilmiştir. Kale arazisinde bulunan binden fazla sakura ağacı vardır ve bu da onu Japon kiraz çiçeklerini görmek için en iyi yerlerden biri yapar. Her yıl Nisan ayında burada Kiraz Çiçeği Festivali düzenlenmektedir.

Hiroşima

Hiroşima’da bulunan Japonya, Atom Bombası Kubbesi ve Barış Anıtı Parkı’dır. Bina, 1945’te atom bombasında yıkılmadan önce, eskiden Hiroshima Perfectural Endüstriyel Tanıtım Salonuydu. Gerekçeler, geçmişin trajik tarihinin bir anıtı ve hatırlatıcısı olarak korunmuştur. Barış Anıtı Park Töreni, her yıl 6 Ağustos’ta Hiroşima Barış Anıtı Parkı’nda yapılır.

Nikko

Tochigi Eyaletindeki Nikko, Tokyo’nun kuzeydoğusundadır. Bu bölge, iki tapınak ve bir tapınak ile birlikte birçok tarihi yer içerir. Toshogu Tapınağı, 1616 yılında Hidetata Tokugawa tarafından inşa edildi. Tapınak, canlı renklerde yapılmış güzel süslü oymalar içerir ve stil Şinto-Budistlerin stilini yansıtır. Buradaki binaların çoğu ulusal hazineler veya önemli kültürel varlıklar olarak kabul edilir.

Ayrıca Nikko bölgesinde bulunan Kegon Şelaleleri. Tüm Japonya’daki en büyük üç şelaleden biridir. Şelaleler, Chuzenji Gölü yakınlarında yer almaktadır. Gölden gelen su dümdüz aşağı akar ve ziyaretçiler cam asansörlerde şelalelerde yukarı ve aşağı hareket ederek onlara muhteşem manzaralar sunar.

Bazı güzel, yemyeşil Japon bahçelerini ziyaret etmeden hiçbir ziyaret tamamlanmayacaktır. Koraku-en Garden Okayama, Japonya’da ve 1700 yılında inşa edilmiştir. Burada sakura, erik ve Japon akça ağaçlarının yanı sıra bir gölet, taş fenerler, noh sahnesi ve şirin bir çay evi bulunmaktadır. Okayama Kalesi bahçelerin hemen yanında yer almaktadır. Kenroku-en, Kanazawa’da bulunur ve toplam yirmi beş dönümlük bir alana sahiptir. Gerekçesiyle göletler, bir çay evi, samuray evi ve çok daha fazlası var. Kairaku-en 1842’de inşa edilmiştir ve üç binin üzerinde erik ağacına sahiptir. Bu nedenle, her yıl Ocak ve Şubat aylarında erik festivali bu yemyeşil bahçenin arazisinde düzenlenmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Japonya’ya Seyahat; Yükselen Güneş Ülkesi için yorumda bulun

    Japonya’ya Seyahat; Yükselen Güneş Ülkesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Japonya’ya Seyahat; Yükselen Güneş Ülkesi için ilk yorumu yapabilirsin.