Kütahya kiralık daire fiyatları ne kadar?

Kütahya, Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alıyor. Zengin tarihiyle dikkat çeken şehrin nüfusu yaklaşık olarak 572 bin 256.

Çini, porselenleri, kaplıcaları, vadi ve yaylaları ile ön plana çıkan Kütahya’da tarih, kültür, termal ve doğa turizmine ağrılık veriliyor. Kütahya’yı öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle: Kütahya Çini Müzesi, Domaniç Ormanları, Kütahya Kalesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Dumlupınar Müzesi, Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Zafertepe Anıtı ve Dereli Kaplıcaları. Doğal zenginlikleriyle adından söz ettiren Kütahya’da Merkez, Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Altıntaş, Domaniç, Hisarcık, Aslanapa, Çavdarhisar, Şaphane, Pazarlar ve Dumlupınar olmak üzere toplam 13 ilçe bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre, Kütahya’nın en kalabalık ilçesi Merkez, en az nüfuslu ilçesi ise Dumlupınar oldu. Çininin başkenti olarak bilinen Kütahya, zanaat ve halk sanatlarında “UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına” girdi. Eskişehir ve illeriyle komşu olan Kütahya hızla gelişmeye devam ediyor. Yeni projelerin artış gösterdiği şehirde turizmin yanı sıra gayrimenkul sektörü de önemli bir yere sahip. Hemen hemen her bütçeye uygun konutların yer aldığı şehirde satılık ve kiralık daire fiyatları yakından ediliyor. Peki, Kütahya kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Kütahya’da kiralık arayanlar için önemli bilgiler…

Kütahya kiralık daire fiyatları 487 TL’den başlıyor!

Son yıllarda yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler kiralık daire tutmayı tercih ediyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Kütahya da bünyesinde Dumlupınar Üniversitesi’ni barındırıyor. Dumlupınar Üniversitesi Kütahya’nın Merkez ilçesinde yer alıyor. Bölgede öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebi artıran unsurların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kütahya kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 487 TL, maksimum 811 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı ise 649 TL olarak ölçümleniyor. Diğer taraftan şehirde konut yatırım geri dönüş süresi de emlak yatırımı yapmak isteyenlerin merak ettiği konuların başında geliyor. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 17 yıl olarak hesaplanıyor.

Kütahya’da kiralık daire tutmadan önce, kiralık daire fiyatlarının yanı sıra bölgedeki sosyo-ekonomik durumu da yakından incelemelisiniz. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kütahya’nın yaşanabilirlik, refah ve kültürel düzeyi puanlarının ortalaması alınarak hesaplanan sosyo-ekonomik durumu B+. Nüfusun çoğunluğunun 0-14 yaş aralığının oluşturduğu Kütahya’da, yaşayanların yüzde 63’nün medeni durumu evli. Şehirdeki eğitim durumuna baktığımızda ise ilkokul mezunlarının ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Diğer taraftan tutacağınız kiralık dairenin hastane, alışveriş merkezi ve sosyal yaşam alanınıza yakın olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kütahya kiralık daire fiyatları ne kadar? için yorumda bulun

    Kütahya kiralık daire fiyatları ne kadar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kütahya kiralık daire fiyatları ne kadar? için ilk yorumu yapabilirsin.