Kenya’da görmeniz gereken 3 yer

Afrika’nın doğusunda yer alan Kenya, kara kıtanın en sevilen ve popüler turistik destinasyonlarından biridir. Nefes kesici doğal güzellikleri ve ucu bucağı gözükmeyen çayırlarıyla vahşi hayvanlara ev sahipliği yapan bu ülke, aynı zamanda yeşil ormanlarıyla da meşhur. Asırlardan beri değişmeden, modernleşen dünyaya meydan okuyarak bugünlere gelmeyi başaran ilkel kabilelerle Kenya’da karşılaşabilmeniz mümkün. Bembeyaz kumlardan oluşan sahilleri, tepesi karla kaplı dağları, etkileyici vahşi tabiat parkları ve yıl boyu sıcak iklimiyle bilinen Kenya’da güzel bir tatile çıkabilirsiniz.

Zürafaları elle beslemek, yetim fillere şefkat göstermek, nefes kesici balon safarilerine çıkmak, dağ yürüyüşleri ve tırmanma aktivitelerine katılmak gibi farklı maceralara çıkmaya hazırsanız bir an önce biletini almanız gerekir. Toplamda 45 ulusal parkın bulunduğu Kenya, aynı zamanda kalabalık metropol ve şehirlere de sahiptir.

Eğer yolunuz Kenya’ya düşerse aşağıdaki 3 yeri görmeyi sakın ama sakın ihmal etmeyin!

Nairobi Ulusal Parkı

Başkent Nairobi’nin yalnızca 7 km kadar uzağında yer alan Nairobi Ulusal Parkı, kendince özgün bir ekosisteme ev sahipliği yapıyor. Yeşil çayırlarında hem etçil, hem de otçul hayvanların yaşadığı bu parkta birçok orman ve akarsu da bulunuyor. İnsan yapımı barajların da yer aldığı parkta birçok kuş da yaşamına devam ediyor. Siyah gergedan, aslan, leopar, çita, sırtlan, bufalo, zürafa, zebra, gnu ve akla hayala gelmeyecek türden kuşlar sizi bu parkta bekliyor.

Malindi

Güneyindeki komşu şehri Mombasa’dan sonra Kenya sahilinin en büyük ikinci şehri olan Malindi, 150 kilometreden fazla uzunlukta bir sahile ev sahipliği yapıyor. Palmiye şeklindeki plajları, beyaz renkli kumlardan oluşan sahilleriyle Arap tüccarlarının geçmişten beri ilgisini çeken bu şehir geçmişte bir ticaret noktası olarak da değerlendirilmiş.

Hell’s Gate Ulusal Parkı

Kenya’daki Naivasha gölünün güneyinde yer alan Hell’s Gate (Şeytanın Kapısı) Ulusal Parkı, Nairobi’nin de kuzey batısında konumlanmış bulunuyor. Birbirinden geniş yelpazede yüzlerce vahşi hayvanın bir arada yaşadığı bu parkta 100’den fazla farklı türde kuş da mevcut. Afrika bufalosu, zebra, Afrika antilobu, Afrika geyisi, ceylan ve babunlar parkı gezerken sıklıkla karşınıza çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Kenya’da görmeniz gereken 3 yer için yorumda bulun

    Kenya’da görmeniz gereken 3 yer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kenya’da görmeniz gereken 3 yer için ilk yorumu yapabilirsin.