Kemalpaşa Tatlısı

’nın en meşhur tatlılarından bir tanesi olan Kemalpaşa tatlısını daha önce denediniz mi? Cevabınız evet ise şuana kadar yediğiniz Kemalpaşa tatlılarından çok daha lezzetli ve kaliteli bir tatlıyı sizlere sunduğumuzu söyleyebiliriz.

Yöresel tatlılar dendiğinde Bursa’nın en önemli tatlılarından biri olan Kemalpaşa tatlısı akla gelmektedir. Hem pratik hem de çok lezzetli bir tatlı Kemalpaşa tatlısını hazır paketlerde satın alarak sadece şerbetini hazırlayabilir ve dakikalar içinde tatlınızı tüketmeye başlayabilirsiniz. Bu doğrultuda sizler için taptaze üretilen ve içeriği son derece lezzetli olan tatlının raf ömrünün kısa olması nedeni ile kuru bir şekilde satışa sunulmaktadır. Siz de en lezzetli ve kaliteli Kemalpaşa tatlısına sahip olmak istiyorsanız hemen www.kemtat.com web sitemiz üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz. Şimdi gelin Kemalpaşa tatlısının nasıl hazırlandığını hep birlikte inceleyelim.

Kemalpaşa Tatlısı Nasıl Yapılır?

Kemalpaşa tatlısı tesislerde büyük kazanların içerisinde hazırlanmaktadır. Dev kazanların içerisinde pastörize edilerek peynire dönüştürülen sütten elde edilen tatlı özellikle Ramazan aylarında sofralarda ki yerini almaktadır. 1 ton sütten yaklaşık olarak 160 kg peynir elde edilir. Bu peynirlerin içerisine un, irmik ve yumurta eklenir.

Elde edilen karışım hamur haline getirilir. Daha sonra yuvarlak boyutlarda kesilen tatlı 320 derecelik fırınlarda 17 dakika pişirilir. Pişirildikten sonra soğutulan tatlılar paketlenerek servise sunulmaktadır. Kemalpaşa tatlısının şerbeti için ise 5 bardak su, 4.5 bardak şeker ve biraz limon suyu gereklidir. Bir paket tatlıyı kaynattığınız şerbetin içerisine dökerek yumuşayana kadar pişirmelisiniz.

Kemalpaşa Tatlısı Nereden Alınır?

www.kemtat.com satın aldığınız Kemalpaşa tatlısını pişirdikten sonra sonra dondurma, kaymak, ceviz, fındık, badem ve tahin gibi malzemeler ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Tatlının şerbetin içinde tam olarak yumuşaması çok önemlidir. Aksi takdirde beklediğiniz lezzette bir tatlı elde etmeniz mümkün değildir.

www.kemtat.com web sitemizde sizler için özel bir şekilde hazırlanan ve paketlenen tatlılar sunulmaktadır. Siz de en kaliteli ve lezzetli Kemalpaşa tatlısına sahip olmak için hemen sepetinize ürünü ekleyebilirsiniz. Hadi, en lezzetli ürünlere sahip olmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kemalpaşa Tatlısı Kemalpaşa Tatlısı için yorumda bulun

    Kemalpaşa Tatlısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kemalpaşa Tatlısı için ilk yorumu yapabilirsin.