Kamp Çadırı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

İlk kamp çadırı mı satın alıyorsunuz? En iyi kamp çadırını nasıl edineceğinizi öğrenin; ne aranmalı ve nelerden kaçınılmalı

Çadırınızı Nasıl Kullanmayı Planlıyorsunuz?

Dikkate almanız gereken ilk şey, çadırınızı nerede ve nasıl kullanmayı planladığınızdır. Sahil boyunca kamp yapmayı mı planlıyorsunuz? Kamp yapmak için tropikal bir ülkeye mi gidiyorsunuz? Birbirine benzer iki çadır üretilmiyor. Farklı kamp çadırı türleri var ve bunlar sadece birkaçı;

  • Sırt çantalı çadırlar, adından da anlaşılacağı gibi, 1-3 kişilik çadırlardır ve sırt çantasında taşınabilir. Sırt çantalı çadırların çoğu 3 mevsim için (kış, yaz ve yağmurlu koşullar) yapılır.
  • Ultralight çadırlar daha hafif malzemeler kullanır, sadece 2 kişi için yapılır, daha az dayanıklıdır ve sadece güzel hava koşulları için, tercihen sahil boyunca kamp yaparken yapılır.
  • Araba Kamp çadırları 2-4 kişilik olup sırt çantalı çadırlara göre daha dayanıklıdır, daha ağırdır ve rüzgarlı şartlar dahil 3 mevsim için yapılmıştır. Araçlarda taşınmak üzere yapılmış ve çadırın daha geniş taban alanı ve neredeyse ayakta yüksekliği nedeniyle geniş kamp alanlarında araçların yanına kurulması gereken çadırlardır.
  • Aile çadırları ağırdır, çok dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve kurulması zaman alabilir. Ayrı uyku alanları ve hatta bazı kamp mobilyaları ile birlikte gelirler.

Yaşanabilirlik ve Konfor

Çadırınızdan ne kadar alana ihtiyacınız var? Dikkate alınması gereken bir şey, gece veya gündüz içeride yaşamanız gerektiğinde, çadırınızın size yeterli alan sağlaması gerektiğidir. Ayrıca uyumak, kestirmek, okumak ve hepsinden önemlisi rüzgar, yağmur, soğuk, güneş ve böcek gibi unsurlardan kaçmak için yeterince rahat olmalıdır.

Kurulum Kolaylığı

Çadır seçerken, araba kampı veya aile tipi değilse, karanlıkta ve tek bir kişi tarafından bile kurulabilecek kadar kolay olmalıdır. Rüzgarlı koşullarda en fazla iki. Bir çadır satın almadan önce, mağazanın bir kişinin onu kurmasının ne kadar hızlı veya kolay olduğunu göstermesi iyi olur. Planlamıyor olsanız bile tek başınıza kamp yapmaya gitmeniz gerekmesi ihtimaline karşı tek kişi tarafından kurulabilecek bir kamp çadırı istediğinizde ısrar edin.

Bir Cevap Yazın

  1. kamp çadırı Kamp Çadırı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler için yorumda bulun

    Kamp Çadırı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kamp Çadırı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.