İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 3 Yer

Rönesans hareketine öncülük eden, tarih boyunca pek çok Avrupa ülkesine ev sahipliği yapan İtalya, M.Ö 8000 yılına kadar uzanan tarihi geçmişi, Roma ve Bizans dönemine ait tarihi kalıntıları ile hem Avrupa’nın hem de dünyanın en gözde şehirleri arasında bulunuyor.

Güney Avrupa’dan Akdeniz’e doğru uzanan çizme görünümü ile dikkat çeken İtalya yarımadası, irili ufaklı pek çok adası ile ön plana çıkarken, tarihi dokusunu koruyan mimari eserleri ile dünya genelinde turistler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmeye devam ediyor.

Bu yazımızda İtalya’ya seyahat etmeyi planlayan gezginler için İtalya turu esnasında mutlaka uğramaları gereken adreslere kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, İtalya’da mutlaka gidilmesi gereken yerler listemiz:

 

  • Como Gölü

 

Eşsiz doğası ile adeta hayranlık uyandıran Como Gölü, Kuzey İtalya’nın özellikle doğa tutkunları tarafından en sık ziyaret edilen noktaları arasında bulunuyor.

Ulaşımı son derece basit olan Como Gölü, İtalya’nın gözde şehirlerinden biri olan Milano’ya yalnızca 50 km uzaklıkta yer alıyor.

Hollywood yıldızlarının bile sık sık uğradığı hatta uğramakla kalmayarak ev satın aldığı Como gölü ve çevresine İtalya seyahatiniz esnasında mutlaka uğramanızı öneriyoruz.

  • Polignano a Mare

 

Özellikle yaz aylarında turizm patlaması yaşayan Poliganano a Mare; İtalya’nın önde gelen turizm beldelerinden biri olarak, masmavi ve berrak denizi ile ziyaretçilerine eşsiz bir yaz tatili geçirme imkanı tanıyor.

Kayalıklar üzerine kurulmuş olan bu turizm beldesi, nefes kesen manzarası ile görenleri adeta büyülemeyi başarıyor.

Deniz kıyısındaki bu şirin kasaba, eski evleri ve nostaljik atmosferi ile geçmişe doğru keyifli bir yolculuğa çıkmanıza olanak tanıyor.

İtalya antik dönem mimari örneklerine ve şehrin deniz mağaralarına aşık olacağınız bu kasaba, Güney İtalya’nın Bari kenti yakınlarında bulunuyor.

Şehir hayatından bir süreliğine uzaklaşmak isteyenler için bu şehrin biçilmez bir kaftan niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

  • Sorrento

 

Sorrento yarımadasının en popüler beldelerinden biri olan Sorrento; ilgi çekici koyları ve çakıl taşlarıyla bezenmiş olan rengarenk plajları, muhteşem Napoli körfez manzarası ile adeta cennetten bir köşeyi andırıyor.

Eski evlerle dolup taşan daracık sokakları, bol oksijen dolu tertemiz havası ve masmavi denizi ile ünlü olan Sorrento’nun en önemli tarihi binası ise Sant’Antonio Meydanı’nda bulunan San Francesco Manastırı olarak kabul ediliyor.

Deniz, kum ve güneş keyfinin hemen arından tarihi bir yolculuğa koyulmak adına Napoli’ye sadece 1 saatlik uzaklıkta bulunan Sorrento’ya muhakkak rotanızı çevirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bol keyifli tatiller.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 3 Yer için yorumda bulun

    İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 3 Yer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 3 Yer için ilk yorumu yapabilirsin.