İstanbul’da En İyi Rakı-Balık Yerleri

Canlı müzik eşliğinde, bir yandan sevgilimizin gözlerinin içine bakarken bir yandan da rakımızı yudumlamak, bir de tüm bunların eşliğinde lezzetli mi lezzetli balıkları tatmak; hangimize iyi gelmez ki?

Öyle ki Türk toplumu olarak, balık yanında rakı içmeye bayılıyor; sevdiklerimizle ve arkadaş gurubumuzla sohbet etme şansı bulduğumuz bu sofralar sayesinde günün hatta tüm haftanın yorgunluğunu üzerimizden atıyor; yeni haftaya daha dinç ve enerjik bir şekilde başlıyoruz.

Bu yazımızda İstanbul’da en iyi rakı-balık yerleri arayışında olanlar için gidebileceğiniz en kaliteli mekanlara yer vermek istedik.

İşte; İstanbul’un en iyi rakı-balık yerleri listemiz:

  • Balıkçı Kemal’in Yeri

İstanbul’un en ünlü semtlerinden biri olan, şarkılarda hayat bulan Beyoğlu’nda yer alan Balıkçı Kemal’in yeri; leziz balık menüsü, müşterilerine sunduğu ücretsiz wi-fi imkanı ile İstanbul’un her bütçeye hitap eden rakı-balık mekanları listemizde ilk sırada bulunuyor.

Örneğin sevgilinizle birlikte 2 kişi mekana gittiğinizde 200 TL gibi oldukça makul bir fiyata güzel bir ziyafet çekebiliyorsunuz.

Aileler tarafından da tercih edilebilen bu nezih mekan; temizliği ve hijyene verdiği önem ile de ön plana çıkıyor.

İstanbul’da hafta sonunuzu en iyi şekilde değerlendirmek istediğiniz anlarda sevgilinizle, arkadaşlarınızla hatta ailenizle birlikte Balıkçı Kemal’in yerine uğrayabilirsiniz.

  • Hayat Memat Meyhanesi

Zaman zaman hangimiz hayatı ti-ye almıyor ve biraz da olsun enerji depolamak adına kendimizi ilk fırsatta meyhanelere atmıyoruz ki?

Modası hiçbir şekilde geçmeyen meyhane kültürümüz sayesinde gönlümüzce eğleniyor, sabahlara kadar canlı müzik dinleyebiliyor, kısacası tüm kurtlarımızı dökebiliyoruz.

Üstelik uygun fiyatlı olan meyhaneler; bütçemizi de hiçbir şekilde sarsmıyor. Yani oldukça ekonomik rakamlara canlı müzik ve full eğlence keyfimizden de ödün vermemiş oluyoruz.

Fasıllı gecelerin her daim hüküm sürdüğü, eğlenceli ortamı ve eşsiz mezeleri ile ilgi gören Hayat Memat Meyhanesi’ni yolunuz Beşiktaş’a düştüğünde mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

  • Egeo Balık

Yunan lezzetlerini İstanbul’a taşıyan, sıra dışı Yunan mezeleri ile gönüllerde taht kurmayı başaran Egeo Balık; modern ve hayranlık uyandıran dekorasyonu ile de görülmeye değer bir mekan olma özelliği taşıyor.

Balık çeşitlerinin yanı sıra sıra dışı bir tat olan levrek pirzolası ile de popüler olan bu mekan; açılır kapanır tavanı ile de kendinizi tıpkı açık bir ortamda, bol bol temiz hava teneffüs ederken rakı-balık keyfini sürüyormuşçasına hissetmenizi sağlıyor.

Egeo Balık’a kadar gitmişken bu mekanda Girit ezmesisin tadına da kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyor, şimdiden bol eğlenceler diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İstanbul’da En İyi Rakı-Balık Yerleri için yorumda bulun

    İstanbul’da En İyi Rakı-Balık Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul’da En İyi Rakı-Balık Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.