Gitmeniz Gereken Tarihi Avrupa Köyleri

Sürekli olarak seyahatleri yapmayı seviyorsanız ve bu seyahatlerde gideceğiniz yerin tarihine önem veriyorsanız bu makalemiz tam olarak sizin için hazırlanmış bir makaledir. Zenginliğiyle bilinen Avrupa tarihiyle de kendisinden çok fazla söz ettiriyor. Her yıl ise çok sayıda ziyaretçi akınına uğruyor. Dünyanın dört bir yerinden gelen insanların ilgilendiği bu yapılar şatolar, müzeler ve kendiliğinden oluşmuş olan doğal yapılardır. Sizlere de bu muhteşem güzelliklere sahip olan her yıl birçok insanın gittiği olan Avrupa’daki tarihi köyleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Gitmeniz Gereken Tarihi Köyleri

Colmar

  • Birinci olarak yerleşim yeri olarak Fransa da bulunan bu tarihlerle dolu olan köyün ismi Colmar’dır. Şehre girdiğiniz zaman adeta bir renk cümbüşünün içerisine düşmüş gibi kendinizi hissedeceksiniz. Orada tura başlamadan önce içeriniz aydınlanacak ve ferahlayacaksınız. Kuruluş tarihi olarak 1226 yılında kurulan ancak diğer birkaç ülkeyle anlaşılamadığı üzere en son 1945 yılında Fransa sınırlarına dâhil edilmiştir. Sokak yapıları olarak dar bir yapıdadır. Bu sokaklarının dar yapısından dolayı buraya insanlar Küçük Venedik diye bir adlandırma yapmışlardır. Eski yıllardan kalan tarihlerini bozmayıp hala devam ettirmişlerdir. Bu güzel tarih kokan ve masalları aratmayacak kadar sizi sürükleyecek olan köye gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Gruyeres

  • Konum olarak İsviçre de yer alan bu köyün ismi Gruyeres’tir. Bu güzel dağlar ile kaplı şirin köyün tarihi Ortaçağa dayanmaktadır. Gravyer adı verilen enfes güzel bir lezzete sahip olan peyniriyle ünlüdür. Bir gün yolunuz düşerse yemenizi tavsiye ederiz. 2014 yılında yapılmış olan en güzel köy yarışmasında Gruyeres İsviçre’nin en güzel olan köyü seçilmiştir. Hala eskinin izlerini yansıtmak için bu köyde araba kullanılmasına izin verilmiyor. Bu köyde yer alan 13. yüzyılda kurulmuş Gruyeres Kalesi 1938 yılından bu yana müze olarak kullanım göstermektedir. Eğer ki doğaya son derece fazla olan bir düşkünlüğünüz var ise Gruyeresteki Jaunbach Geçidine giderek oradan manzaralar izleyebilirsiniz.

Lacock

  • Son olarak sizlere bu tarih kokan yer hakkında bilgi vereceğiz. İngiltere’nin Lacock köyü buram buram tarih kokmaktadır. Tarihi geçmişi olarak 13. Yüzyıla dayanan bu güzel köy birçok film sahnesinde de kendini göstermiştir. Bu filmler Harry Potter ve Aşk ve Gururdur. Bu köyde yer alan Lacock Manastırı William Fox Talbort’a aittir. Bu köyde birçok müzede yer almaktadır. Köyde ziyaret edilecek olan yerler Lacock Manastırı, Abbey Manastırı, Fox Talbot Müzesi’dir.

Bir Cevap Yazın

  1. Gitmeniz Gereken Tarihi Avrupa Köyleri Gitmeniz Gereken Tarihi Avrupa Köyleri için yorumda bulun

    Gitmeniz Gereken Tarihi Avrupa Köyleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gitmeniz Gereken Tarihi Avrupa Köyleri için ilk yorumu yapabilirsin.