Çin’de Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in geniş toprakları, çeşitli halkları ve yerleri kapsar; hepsi kendine özgü kültürleri, gelenekleri ve yaşam biçimleri bulunmaktadır. Bu nedenle, şehirleri bu zengin kültürel çeşitliliği güzel bir şekilde vurgular ve bir ömür boyu sundukları tüm manzaraları keşfederek geçirilebilir.

Gezilecek Yerler

Beijing

Ülkenin başkentinde yirmi milyondan fazla insanın ikamet ettiği Beijing, ziyaretçilerin keyif alacağı çok sayıda cazibe merkezine sahip hareketli ve geniş bir şehirdir. İlk durak olarak, birçok güzel bina ile çevrili devasa Tiananmen Meydanı’na giden birçok kişi vardır. Bir zamanlar imparatorluk sarayına ev sahipliği yapan Yasak Şehir. Kenti çevreleyen yüzden fazla müzenin yanı sıra, istilacı modern binaların arasına serpiştirilmiş çok sayıda saray, tapınak ve arkeolojik alan; kesinlikle görülecek çok şey var.

Çin'de Ziyaret Edilecek

Hong Kong

Bu gökdelenler şehri Victoria Körfezi’nde yer alır ve arkasında ormanlarla kaplı dağlarda güzel manzara vardır. Yakındaki Victoria Zirvesi, tüm ihtişamıyla parıldayan Hong Kong’u seyretmek için harika bir seyir noktasıdır. Panoramayı çekmenin bir başka harika yolu da suya girip önünüzde göğe doğru uzanan yüksek yapılara bakmaktır.

Şanghay

Çin’in en büyük şehri olan Şanghay, görülecek ve yapılacak çok sayıda şeyle gelişen bir yerdir. Huangpu Nehri’nin kıyısında yer alan yükselen gökdelenler, muhteşem bir manzara ve biraz şaşırtıcı bir şekilde; aralarında bulunacak bir sürü Art Deco bina var. Çoğu turist doğrudan nehir kıyısında bulunan ve sömürge döneminden kalma binaların eklektik bir karışımına sahip olan Bund’a gider.

Lhasa

Tibet’in başkenti Lhasa, ziyaret edilmesi gereken büyüleyici bir şehirdir ve Himalayalar’da güzel ve dağlık bir ortamda yer almaktadır. Potala Sarayı, birincil ilgi alanıdır ve inanılmaz bina kesinlikle harika görünmektedir. Jokhang Sarayı da ziyaret etmek için unutulmaz bir yerdir ve Tibet’in en değerli mülkü olan Buda’nın eski ve keyifli bir heykeline ev sahipliği yapar. Çin’in geri kalanından çok farklı; zengin Tibet kültürü hakkında bir fikir edinmek için buraya gidin.

Guangzhou

Çin’in en büyük üçüncü şehri olan Guangzhou, ziyaret etmek için telaşlı ve kaotik bir yerdir ve muazzam boyutu bunaltıcı olma tehdidinde bulunabilir. Sonsuz beton ormanlar arasında gizlenmiş, ancak Liurong Tapınağı ve sevimli MS 627 Huaisheng Camii gibi ülkedeki en eski tapınaklardan bazıları. Kültürlerin eridiği bir pota olan Guangzhou, kozmopolit Çin’e bir göz atmak için çılgın ama ilginç bir yer. Geceleri nehirde bir tekne gezisine çıkmak, ışıltılı gökdelenleri geçerek uzun süre hafızalarda yaşayacak ve kişi başına düşen en fazla restoran ile mideniz de Guangzhou seyahatinizin tadını çıkaracak!

Hangzhou

Turistler arasında çok popüler olan Hangzhou, romantik bir vurgu olan Kırık Köprü ile sunulanların en iyisi olan pastoral Batı Gölü ile çarpıcı doğal güzelliği ile tanınır. Sakin sularında tekne turu yapmak cennet gibi bir şeydir ve her biri kendine özgü özelliklere sahip çeşitli adalarda mola verebilirsiniz.

Bölgenin etrafına dağılmış bir dizi tapınak ve pagoda ve arkalarında parıldayan sular; görülecek çok güzel manzaralar var. Ülkenin en ünlü yerlerinden biri olan Lingyin Tapınağı, bu nefes kesici şehirde mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Bir Cevap Yazın

  1. Çin’de Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için yorumda bulun

    Çin’de Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çin’de Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için ilk yorumu yapabilirsin.