Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Bir hasta yatağı hasta bir kişi için bakım gerekebilir özel bir yataktır. Çoğu hastane yatağı, ağır metal parçalardan yapılmış ikiz yatak gibi görünmektedir. Yatağın hareketli yan korkulukları vardır. Yatağın pozisyonlarını değiştirmek için elektrik veya el krankları kullanılabilir.

Siz veya bir aile üyesi hastaysa veya evde bir hastalıktan kurtuluyorsa bir hastane yatağına ihtiyaç duyulabilir. Hasta yatağı manuel veya elektrikli olabilir. Elektrikli yatakların kullanımı çoğu kişi için daha kolaydır. Hasta yataklarında yatak pozisyonları değiştirilebilir. Yatağın başını, dizlerini veya ayağını alçaltabilir veya kaldırabilir. Bu, yataktaki bir kişinin daha rahat nefes almasına ve daha rahat olmasına yardımcı olabilir. Ayrıca yatağın tüm yükseklikleri değiştirerek, bakıcılar için daha rahat olmasını sağlamaktadır. Yardım çağırmanıza gerek kalmadan düğmeye basarak yatağın ayarını yapabilirsiniz.

Hasta Yatak Çeşitleri

Tüm hasta yatakları ayarlanabilir yataklardır. Bir hasta yatağının özel tipi, ayarlamanın nasıl yapıldığına ve mevcut ayarlamaların sayısına bağlıdır;

  • Tam Elektrikli Hasta Yatakları elektronik olarak çalıştırılır. Çerçevenin yüksekliği, baş ve ayak alanı, uzaktan kumanda veya yatağın boyutundaki düğmelerle ayarlanabilir. Uzaktan kumanda, hastanın yatağı kendisinin ayarlamasını sağlar. Hasta bakıcılar endişeleniyorsa, hasta güvenli olmayan bir konuma manevra yapabilir, uzaktan kumandayı çıkarabilir ve yan taraftaki butonları kullanarak sadece bakıcı ayar yapabilir. Tam elektrikli bir hasta yatağıyla, bu yatakların daha yüksek fiyat etiketini açıklayan ayarlamalar yapmak için ne hasta ne de bakıcı tarafından herhangi bir manuel çaba gerekmez.
  • Yarı Elektrikli Hasta Yatakları, tam elektrikli hasta yataklarına benzer şekilde çalışır, ancak yatağın yüksekliğinin yandan bir el krankı kullanılarak manuel olarak ayarlanması gerekir. Bu, bakıcıdan daha fazla çaba gerektirir ve bu da onları daha ucuz bir seçenek haline getirebilir. Ancak, hala bazı elektronik ayarlamalar mevcut olduğundan, bunlar en ucuz seçenek değildir.
  • Manuel Hasta Yatakları, yatağın yüksekliği, başı ve ayağı için tüm ayarların manuel olarak yapılmasını gerektirir. Elektrik enerjisi olmadığı için bu yataklar mevcut en uygun fiyatlı hasta yataklarından biridir. Bununla birlikte, bakıcıdan en fazla fiziksel çabayı gerektirirler.

Hasta yatakları hakkında daha fazla detay öğrenebilmek için https://www.elitsaglikurunleri.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir? için yorumda bulun

    Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.