Marmaris’te Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Yer

Muğla’nın eşsiz güzellikteki tabiat harikaları, yaz aylarında dolup taşan plajları, tarihe ışık tutan tarihi binaları ile en gözde ilçelerinden biri olan Marmaris; her yıl yalnızca yerli değil yabancı turistler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor.

Tarihsel geçmişi M.Ö 12000’lere kadar uzanan, tarihsel süreç boyunca Mısır, Pers, Roma, Selçuklu ve Bizans gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Marmaris; günümüzde Rodos ve Ege adalarına açılan bir köprü olma özelliği de taşıyor. Öyle ki kalkışlı tekne turlarına katıldığınızda Ege adalarına ve Ege denizine doğru son derece keyifli bir yolculuğa koyulabiliyorsunuz.

’te mutlaka görmeniz gereken 4 yer başlıklı bu yazımızda Marmaris geziniz esnasında uğrayabileceğiniz birbirinden şahane adreslere kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, Marmaris’te mutlaka görmeniz gereken 4 yer listemiz:

 

  • Marmaris Saklıgöl

Adeta Marmaris ile özdeşleşen, şehrin en çok turist çeken tabiat harikalarından biri olan Saklıgöl, sessiz, sakin ve huzurlu atmosferi ile tam anlamıyla doğa tutkunlarına hitap ediyor.

Pek çok mesire alanının yer aldığı Saklıgöl’de deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkardıktan sonra sevdiklerinizle doğa yürüyüşüne çıkabiliyor, hatta mangal bile yapabiliyorsunuz.

Görkemli deniz ve tabiat manzarası ile adeta hafızalarınıza kazınacak olan Saklıgöl’ü sık sık ziyaret etmek isteyeceğinize şüpheniz bile olmasın!

  • Marmaris Cennet Adası

Tıpkı ismi gibi hem Marmaris ve Muğla’nın hem de ülkemizin saklı cennetlerinden biri olan Cennet adası, sımsıcak atmosferi, berrak, dingin ve pırıl pırıl suları ve hayranlık uyandıran manzarası ile ilçenin aşık olacağınız bir diğer popüler noktası olarak ön plana çıkıyor.

Cennet adasının serin sularında serinledikten sonra bölgedeki restoran ve kafelerde gün batımına karşı sevgiliniz ya da ailenizle birlikte çayınızı yudumlamak, size çok ama çok iyi gelecek!

  • Marmaris Kalesi

Evliya Çelebi’nin eserlerinde sık sık bahsettiği bir tarihi kale olan Marmaris Kalesi, köklü tarihi ile Marmaris geçmişi hakkında ziyaretçilerine bilgi veriyor.

1521 yılında inşa edilen, 1. Dünya savaşı esnasında büyük bir kısmı hasar görerek yıkılan kale, tarih tutkunlarının Marmaris gezileri esnasında uğramaları gereken adresler arasında bulunuyor.

  • Turgut şelalesi

Tabiat güzellikleri ile dillere destan olan Marmaris’in en ünlü şelalelerinden biri olan Turgut şelalesi, ormanın içinden akan beş adet şelale parçası ile adeta mavi ve yeşilin eşsiz dansını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bol bol fotoğraf çekmek isteyeceğiniz Turgut şelalesine uğramadan Marmaris gezinizi sonlandırmamanızı öneriyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Marmaris’te Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Yer için yorumda bulun

    Marmaris’te Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Yer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Marmaris’te Mutlaka Görmeniz Gereken 4 Yer için ilk yorumu yapabilirsin.