Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

Rumca’da Uzak Diyar olarak bilinen Mekri kelimesinden ismini alan, Muğla’nın Bodrum’dan sonra en kalabalık nüfusa sahip ilçesi olma özelliği taşıyan Fethiye, masmavi ve berrak suları, tertemiz plajları, yaz aylarında yabancı turist akınına uğrayan mekanları ile turizm açısından son derece gelişmiş şehirlerimiz arasında yer alıyor.

Ölüdeniz plajı, Saklıkent koyu gibi pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Fethiye, tarihe ışık tutan antik kentleri ile tarih tutkunlarının da sıklıkla uğradığı şehirler arasında bulunuyor.

Bu yazımızda Muğla’nın bu şirin ilçesine yolunuz düştüğünde Fethiye’de mutlaka yapmanız gereken 5 şeyden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, Fethiye’de yapmadan dönmemeniz gereken 5 şey listemiz:

  • Tlos Antik Kenti’ne uğrayın!

Tarihi geçmişi M.Ö 2000 yılına kadar uzanan Tlos antik kenti, bir Likya kenti olarak, Likyalılara ait pek çok tarihi kalıntısı ile sizi keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Mitolojik bir kahraman olarak bilinen, aşk ve şiirin simgesi Pegasus atının sahibinin yaşadığı yer olduğuna inanılan bu antik kent, Roma devrine ait anıt, mezar, kilise, agora kalıntıları ile Roma mimari yapısı ve kültürü ile ilgili olarak ziyaretçilerine fikir veriyor.

Antik kentleri ziyaret etmekten ve farklı medeniyetlerin bir zamanlar yaşamını sürdürdüğü tarihi kalıntıları yakından görmekten hoşlanıyorsanız, Tlos antik kentine mutlaka uğramanızı öneriyoruz.

  • Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret edin

Fethiye ile özdeşleşen ve Fethiye denildiğinde akla ilk gelen adreslerden biri olan Saklıkent kanyonu, özellikle doğa tutkunları tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

Eşsiz güzelliği ile doğaya bir kez daha hayran kalmanızı sağlayacak olan kanyon, Tlos antik kentine oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

Yani Tlos antik kentini ziyaret ettikten sonra rotanızı Saklıkent kanyonuna çevirebilirsiniz.

  • Fethiye Cennet Koyu’nda denize girin

Minik bir tekne gezisi sonrasında kolaylıkla ulaşabileceğiniz Cennet koyu, turkuaz rengindeki suları ve şahane manzarası ile görenleri her defasında büyülüyor.

Tekne turlarına katılmaktan keyif alıyorsanız, muhteşem bir deniz sefası sürmek için Cennet Koyu’nun tertemiz sularında denize girebilirsiniz.

  • Switch Göcek Bowling Salonu’nda bowling oynayın

Bowling, bilardo, hokey vb. oyun tutkunlarının bir numaralı adresi olan bu mekan, size dilediğiniz oyunu mükemmel bir atmosferde oynayabilme şansı tanıyor.

Üstelik bowling salonunda kız arkadaşınızla ya da sevgilinizle şahane bir zaman geçirebiliyorsunuz.

Bowling oynayabileceğiniz kaliteli ve saygın bir adres arıyorsanız, bu adresi tercih edebilirsiniz.

  • Paspatur Çarşısı’nda alışveriş yapın

Halı, deri ve kuyumcu dükkanları gibi Fethiye’nin yerli değerlerinin satışa sunulduğu bu adres, turistlerin her daim uğradığı ve alışveriş yaptıkları bir yer olarak biliniyor.

Çarşıda üstelik alkol alabileceğiniz mekanlar ve bir şeyler atıştırabileceğiniz kafeler de bulunuyor.

Fethiye gezinizi alışveriş ile tamamlamak istediğinizde Paspatur Çarşısı’na uğrayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey için yorumda bulun

    Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey için ilk yorumu yapabilirsin.