Bodrum’da Mutlaka Uğramanız Gereken Adresler

Muğla ilimizin şirin mi şirin ilçelerinden biri olan Bodrum; tertemiz ve sahil boyunca uzanan plajları, görülmeye değer antik kentleri ve yaz-kış fark etmeksizin her daim canlı ve cıvıl cıvıl olan gece mekanları ile Ege Bölgemizin yerli ve yabancı turist akınına uğrayan en güzel şehirleri arasında bulunuyor.

Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Halikarnassos şehrinde inşa edilen bu muhteşem ilçemiz, aynı zamanda tabiat harikaları ile de kesinlikle ziyaret etmeniz gereken şehirler listemizde ilk sıralarda bulunuyor.

Bu yazımızda kısaca Bodrum’a yolunuz düştüğünde uğramanız gereken bazı adreslerden bahsetmek istiyoruz. İşte, Bodrum gezilecek yerler listemiz:

  • Bodrum barlar sokağı:

Pek çok gece clubune ev sahipliği yapan Bodrum Barlar Sokağı; yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da hem Bodrum yerli halkı hem de çevre illerinden gelen gezginler ile dolup taşıyor.

Rock müzik dinleyebileceğiniz mekanlardan tutun da en popüler pop müzik sanatçılarının da canlı performans sergilediği Bodrum Barlar Sokağı’nda yalnızca barlar bulunmuyor. Dövme sanatçılarından tutun da el yapımı takı satan pek çok esnafa ve dükkana da Barlar sokağında rastlayabiliyorsunuz.

Yolunuz Bodrum’a düştüğünde Barlar Sokağı’na mutlaka uğramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

  • Aspat Koyu

Yaz aylarında serinlemek ve deniz-kum-güneş üçlüsünün keyfini doyasıya çıkarmak istediğinizde uğrayabileceğiniz Aspat Koyu; büyüleyici manzarası ve koyda sıralanan plajları ile tatilcilere mükemmel bir tatil vaat ediyor.

Evliya Çelebi’nin seyahatname isimli eserinde de sıklıkla bahsettiği bu koyda doğa manzarası temalı fotoğraflar çekinmek, hem fotoğraf sanatçılarının hem de diğer gezginlerin ortak tutkuları arasında bulunuyor.

Aspat Koyu’na harika Bodrum sularına dalmak, Bodrum’un ince kum taneli plajlarında güneşlenmek adına uğrayabilirsiniz.

  • Bitez Halk Plajı

Bodrum halkının en sevdiği ücretsiz plajlardan biri olan Bitez; Bodrum’la özdeşleşen ve şehrin simgesi haline gelen plajlardan biri olarak, ziyaretçileri cezbediyor.

Bodrum merkeze yalnızca 8 kmlik bir uzaklıkta bulunan ve ulaşımı son derece kolay olan Bitez Halk Plajı; su sporlarına ilgi duyanlara da çeşitli su sporlarını yapabilme imkanı tanıyor.

Her bütçeden kişiye hitap eden Bitez Halk plajına daha az maliyetli bir tatil yapmak amacıyla rotanızı çevirebilirsiniz.

  • Bodrum Kalesi

Bodrum denildiğinde akla ilk gelen tarihi yapılardan biri olan Bodrum Kalesi; günümüzde Su Arkeoloji müzesi olarak kullanılıyor. Ege denizinde çıkarılan pek çok tarihi kalıntının sergilendiği Bodrum Kalesi’ni tarihi eserlere ilgi duyuyorsanız, ziyaret edebilirsiniz.

Şimdiden bol keyifli bir tatil geçirmeniz dileğimizle.

 

Bir Cevap Yazın

  1. bodrum gezilecek yerler dedi ki:

    Türkiye’nin cenneti Bodrum, mutlaka görülmesi gereken yerlerimizden…