Gezerek Para Kazanmak Mümkün mü?

Dolgun maaşlı, sigortalı yani iyi kazandıran bir işte çalışmak; neredeyse çoğumuzun hayali olsa da sabah kalkıp, akşama kadar tüm zamanını iş hayatıyla geçirmek istemeyenlerimiz de yok değil.

Hayatın tadını çıkarmak, bu dünyaya bir kez geldiği için hayatını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerimiz; gezerek para kazanmak mümkün mü? sorusunun yanıtını aramaya çalışıyorlar.

Hatta hem gezip hem de para kazanmak adına sigortalı ve dolgun maaşlı işini bırakan, sadece ülke sınırlarında değil dünya çapında gezerek, gönlünce bir hayat yaşamayı tercih edenlerimiz de yok değil!

Bu yazımızda kısaca gezerek para kazanmak mümkün mü? sorusunu yanıtlamak, gezerken nasıl yani ne şekilde para kazanabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

İşte, ileride bir gün gezgin olmayı hedefleyenlerin hayalini kurduğu gezerek para kazanma yöntemleri listemiz:

  • Volunteer işleri araştırın!

Son zamanlarda oldukça popülerleşmeye başlayan volunteer kavramı; başka bir ülkede ya da şehirde çalışırken, konaklama, yemek vb. ihtiyaçlarınızı belirli bir hizmet ya da iş doğrultusunda karşılayabileceğiniz anlamına geliyor.

Örneğin; yurtdışında bir otelde gönüllü olarak çalıştığınız takdirde yemekleriniz ve barınma ihtiyacınız otel tarafından fazlasıyla karşılanıyor.

Gezerek para kazanma hayalinizi gerçekleştirebilmek adına öncelikle bu tarz işleri araştırmanızı öneriyoruz.

  • Seyahat blogu ya da başka bir blog açın

Yazma yeteneğinize güveniyorsanız; yazdığınız seyahat içeriklerinin çok sayıda kişi tarafından okunmasına ihtimal veriyorsanız; bir seyahat blogu açarak, para kazanabilirsiniz.

Ancak açtığınız blogun para kazandırması için birkaç sene için beklemeniz gerekiyor. Gelecekte bir gün gezerek para kazanma tutkunuz bulunuyorsa şimdiden seyahat blogu açabilir; siteniz para kazandırmaya başladığında ise tüm dünyayı gezmeye koyulabilirsiniz.

Seyahat blogunuzu yepyeni tanıtım videoları ve içerikler ile güncel tutarak; aynı ofiste hatta aynı şehirde bile bulunmak zorunda kalmadan oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

  • Sokak sanatçılığına soyunun

Daha çok büyük şehirlerde rağbet gören sokak sanatçılığı sayesinde şehir şehir gezerek, hatta yurtdışına çıkarak bile para kazanmanız mümkün!

İhtiyacınız olan tek şey ise biraz cesaret! Kim bilir belki sesinizin keşfedilmesi sonucunda bir gün ünlü bile olabilirsiniz.

  • Ev bakıcılığına dair iş ilanlarını takip edin

Ülkemizde pek de bilinmeyen bir meslek olan ev bakıcılığı, söz konusu yurtdışı seyahatleriniz olduğunda ciddi anlamda para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bir yandan size emanet edilen evde konaklarken bir yandan da konakladığınız semtteki gezilecek yerleri keşfe koyulabilirsiniz.

Bu yüzden de bir an önce İngilizcenizi geliştirmeye başlasanız hiç de fena olmaz diye düşünüyoruz!

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Gezerek Para Kazanmak Mümkün mü? için yorumda bulun

    Gezerek Para Kazanmak Mümkün mü? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gezerek Para Kazanmak Mümkün mü? için ilk yorumu yapabilirsin.